Protour - letenky, dovolenky, cestovanie

Cena letenky sa môže odvíjať od rôznych faktorov. My Vám ponúkame viacero užitočných rád, ktoré Vám pomôžu s výberom a často krát aj uľahčia rozhodovanie.

SKORÝ NÁKUP (advance purchase) – pri objednávaní leteniek neplatí pravidlo Last minute. Ceny leteniek sa odvíjajú od mnohých faktorov, ako napríklad: kapacity lietadla, cenovej stratégie prepravcu a termínu odletu. Odporúčame preto zabezpečiť si letenku v čo najskoršom možnom termíne.

TERMÍN ODLETU (season) – na základe dlhodobých štatistík predaja, letecké spoločnosti každoročné zvyšujú ceny leteniek na lety v tzv. vysokej sezóne (prázdniny, náboženské sviatky, koniec roka) a zároveň znižujú počet leteniek na najvyhľadávanejšie typy letov (diaľkové lety cez víkend, obchodné lety, lety začiatkom a koncom týždňa). Vhodným naplánovaním a posunutím letu je možné ušetriť značnú časť z ceny letenky.

PREPRAVCA (carrier, airline) – pri výbere prepravcu (nízkonákladová spoločnosť alebo klasická spoločnosť) treba dôkladne zvážiť všetky informácie a poplatky, ktoré sú spojené s danou leteckou spoločnosťou. Môže sa stať, že cena letenky nízkonákladového prepravcu je na začiatku značne nižšia ako cena klasického prepravcu, ale po pripočítaní všetkých doplnkových poplatkov sa bude líšiť v minimálnej sume alebo sa bude rovnať. V tomto prípade stojí za zváženie aj úroveň poskytovaných služieb a komfort počas cesty.

Vložte nákup letenky do rúk profesionálov a kontaktujte nás!