CESTOVATEĽSKÉ PODUJATIA

Záujem
Typ obsahu

ONLINE AKTUÁLNE: Slovák behá po Slovensku a radí kam vyraziť na menej známe miesta

Veľa Slovákov sa teší z toho, že má otvorené možnosti cestovať do celého sveta. No vlastnú krajinu dobre nepoznajú. V čase, keď sa nedá cestovať alebo iba s veľkými obmedzeniami je ten správny čas začať spoznávať SLOVENSKO.

Rozprávať bude David Slovák

Tento týždeň online: Ivana Grešlíková – Cestovanie po svete s house sittingom (starostlivosť o domáce zvieratká a domy majiteľov)

Sme veľmi radi, že Vám môžeme priniesť jedinečnú prednášku Ivany Grešlíkovej o housesittingu, ktorému sa venuje už 6 rokov. Pravdepodobne je v tomto najskúsenejšou Slovenkou a o svojich skúsenostiach napísala aj knižného sprievodcu.

Tento týždeň online: Tomáš Šmátrala – Dobrovoľníctvo na Sumatre – Návrat k prirodzenosti

Tomáš v minulosti prezentoval vo viacerých mestách Slovenska a jeho prezentácia mala veľký úspech. Sme veľmi radi, že Vám môžeme priniesť príbeh o dobrovoľníctve na Sumatre aj online.

ONLINE AKTUÁLNE: Prvý Slovák čo prešiel 3527 km dlhý Appalachian Trail

Dovoľte vás pozvať na zaujímavú ONLINE besedu Dobrodruh. Vyše 3500 kilometrov v nohách, niekoľko mesiacov na ceste, tri páry zodratých topánok, celkovo 14 štátov USA pešo...
--------------------------
Vypočujte si ONLINE rozprávanie prvého Slováka, ktorý prešiel komplet celý Appalachian Trail dlhý 3527 kilometrov. Čo si zobrať, čo si nezobrať, rady o ultralight výbave, krásne fotky a videa 👍

Výstup na Kilimadžáro ONLINE - AKTUÁLNE

Vypočujte si skúsenosti z výstupu na Kilimandžáro za jednu hodinu pohľadom chalana, ktorý predtým nikdy nič podobné nezažil. Dozviete sa chyby, ktorým sa vyvarovať, ale aj odporúčania, čo by sa dalo urobiť inak.

Event na FB: https://www.facebook.com/events/349238679844511

VSTUPENKY: https://tootoot.fm/sk/events/5fe8b338a9cdd30928fd6259

Azorské ostrovy ONLINE: Krásne fotky, dronové videá, 80 minút rád a skúseností

Ostrovy patriace Portugalsku, o ktorých ešte donedávna bežný Slovák nemal ani tušenie, sa stávajú stále vyhľadávanejšou cestovateľskou destináciou aj v našich končinách.

Prijmite pozvanie na prechádzku po ostrovoch São Miguel a Terceira, pokiaľ tam ešte nie je tak plno, a príďte sa presvedčiť o niektorých veciach.

Vstupenky: https://tootoot.fm/sk/events/5fe8b611a9cdd30928fe3e18

Online prednáška: Pavel Dvořák – Desať rokov v Číne (od pondelka)

Čínskej kultúre a čínštine sa venujem viac ako šestnásť rokov, z toho takmer desať rokov žijem v Šanghaji. Dá sa povedať že už Číne začínam aspoň trochu rozumieť. Je to komplikovaná krajina. Plná kontrastov, úžasných úspechov, ale aj veľkých problémov; krajina preľudených miest, romantického vidieka a neuveriteľnej prírody. Presne takú Čínu vám ukážem. Krásnu, pestrú, nedokonalú, ľudskú a komplikovanú.

10 cestovateľských prednášok online do 10.1.2021

Témy: 2x Cesta okolo sveta, Poslední kovboji Kolumbie, V kraji čarodejníkov (Mexiko), Pacifická hrebeňovka, Svätojakubská cesta na Slovensku, Kom-Emine - 570 kilometrov peši naprieč Bulharskom, GDMBR - Z Kanady po Mexiko bicyklom cez kopce, Guinea očami bubeníkov i 1000 km peši v Európe počas korony.

 Viac info: https://www.cestounecestou.sk/podujatia/10-online-cestovatelskych-prednasok-na-dlhe-zimne-vecery

ONLINE: 3 mesačná cesta po Patagónii a Južnej Amerike od 29. decembra až do 5. januára

Pozývame vás na ONLINE rozprávanie: Borisa vždy fascinovali hory a pekná príroda. Už niekoľko krát urobil v živote radikálny rez, keď odišiel z práce a vybral sa na niekoľko mesiacov do sveta.

Teraz ho zlákala Južná Amerika. Vyrazil sem na 3 mesiace a prešiel Čile, Argentínu, Bolíviu a rôzne lokality v Patagónii.